Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας ακολουθώντας την τακτική του άλτη ύψους, ανεβάζει σε κάθε νέο αγώνα τον πήχη όλο και ψηλότερα. Κάθε εμφάνιση του είναι και μια ευχάριστη έκπληξη. Στους αγώνες ΚΥΠ.ΝΟΒΑ 2019 που έγιναν στο κολυμβητήριο του Βόλου στις 10-12 Μαΐου 2019 με συμμετοχή ομάδων από όλη την Ελλάδα Θεσσαλία, Μακεδονία, Κρήτη και ομάδες από Αθήνα ανάμεσά τους και μερικές από τις καλύτερες Λάρισα, Περιστέρι, Ιωνικός, Χανιά, Βόλος, εντυπωσίασε και τους πιο αισιόδοξους φίλους του, κερδίζοντας 18 χρυσά, 10 αργυρά, 10 χάλκινα.

Ο ιστορικός όμιλος έχασε για ένα μετάλλιο το τρόπαιο του Πολυνίκη συλλόγου στην γενική κατάταξη μεταλλίων (Λάρισα 19 – Ν Ο Χαλκίδας 18), να σημειωθεί ότι η Λάρισα αριθμούσε 65 κολυμβητές και ο Ν Ο Χαλκίδας μόνο 27.

Γιάννης Μπουροδήμος, Υποψήφιος Βουλευτής Εύβοιας ΚΙΝΑΛ - 2019

Κέρδισε όμως τον τίτλο στα αγόρια με 13 χρυσά κι κατέκτησε στα κορίτσια την τρίτη θέση με 5 χρυσά.
Οι αθλητές ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11), ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10), ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10), ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11), ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12) με εκπληκτικές επιδόσεις πραγματοποίησαν ρεκόρ αγώνων και βραβεύτηκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΑΓ 11 ) 1ος 100 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ), 1ος 200 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ) , 2ος 50 ΠΕΤ
ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 200 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ), 1ος 100 ΕΛ
ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 10) 1ος 100 ΥΠ (ΡΕΚ ΑΓ), 1ος 200 Μ.Α
ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΓ 11 ) 1ος 200 ΥΠ (ΡΕΚ ΑΓ), 2ος 50 ΥΠ, 2ος 100ΥΠ
ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΟΡ 12 ) 1η 50 ΕΛ (ΡΕΚ ΑΓ), 2η 100 ΕΛ
ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ( ΑΓ 11 ) 1ος 50 ΠΡ, 1ος 200 ΠΡ , 1ος 100 ΠΡ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 1ος 400 ΕΛ, 2ος 200 ΕΛ
ΛΕΩΝ ΠΟΛΥΞΕΝΗ ( ΚΟΡ 12 ) 1η 50 ΥΠ, 2η 200 ΥΠ , 3η 100 ΥΠ
ΤΣΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΚΟΡ 12) 1η 200 Μ.Α , 3η 50 ΠΕΤ
ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ( ΚΟΡ 11 ) 2η 100 ΕΛ , 2η 200 ΕΛ , 3η 50 ΠΡ
ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΗ ( ΚΟΡ 11 ) 2η 100 ΠΕΤ
ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΚΟΡ 9 ) 2η 100 ΕΛ
ΚΑ ΛΑΦΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ( ΑΓ 11 ) 3ος 50 ΥΠ , 3ος 200ΥΠ
ΚΕΧΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ( ΑΓ 12) 3ος 50 ΠΕΤ , 3ος 200 ΠΡ
ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΟΣ (ΑΓ 9) 3ος 50 ΠΡ

ΣΚΥΤΑΛΕΣ
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΑΓ 11 ) με τους αθλητές
( ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝ , ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡ , ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΑΓ 11 ) με τους αθλητές
( ΒΕΛΙΣΣΑΡΑΚΟΣ ΓΙΩΡ , ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞ , ΒΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΚΟΡ 12 ) με τις αθλήτριες
(ΛΕΩΝ ΠΟΛ, ΤΣΑΛΑ ΕΥ , ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΧΡ , ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛ)
1η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΚΟΡ 12 ) με τις αθλήτριες
(ΛΕΩΝ ΠΟΛ, ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝ , ΤΣΑΛΑ ΕΥ , ΡΕΜΠΕΛΛΟΥ ΚΑΛ)
3η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 ΕΛ (ΑΓ 10 )με τους αθλητές
(ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩ , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛ, ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ , ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜ )
3η θέση στην ΣΚΥΤΑΛΗ 4χ50 Μ.Ο (ΑΓ 10 )με τους αθλητές
(ΒΟΥΛΑΣ ΓΕΩ , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛ, ΒΟΥΛΑΣ ΔΗΜ , ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜ )
ΟΚΤΑΔΕΣ
ΔΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( ΑΓ 10) ,ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΚΟΡ 11) , ΚΕΧΡΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ( ΚΟΡ 10 ) , ΚΟΥΖΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ( ΑΓ 9 ) , ΛΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΓ 11 ) , ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ( ΑΓ 12) , ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ( ΑΓ 9) , ΝΤΟΥΡΜΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12) , ΝΤΟΥΡΜΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΚΟΡ 11) , ΜΙΧΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ( ΑΓ 11) , ΠΛΑΣΜΑΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ ( ΑΓ 10), ΣΤΑΘΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ( ΚΟΡ 12)