Την Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022, διεξήχθησαν στα ρεύματα του Ευρίπου, στην παλαιά γέφυρα Χαλκίδας, το 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε Καγιάκ Σλάλομ 2022 και το 17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης.

Συγκεκριμένα το 22ο Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε με ρεύμα από Νότο προς Βορρά 8.30-12.30 ενώ το 17ο Πρωτάθλημα που αφορά σε παιδιά ηλικίας έως 14 ετών με ρεύματα από Βορρά προς Νότο 14.00-16.30.

Ο ΝΟΧ έδωσε ισχυρό παρόν στην έδρα του και ανακηρύχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας εις διπλούν. Ο Ζάχος Κωνσταντίνος και η Σκυριώτη Ανθίππη είναι απόλυτα ικανοποιημένοι και περήφανοι για την ομάδα τους, τους αθλητές τους μικρούς και μεγάλους, τόσο για τις επιδόσεις τους, όσο για το αγωνιστικό τους ήθος και τη βοηθεια που προσέφεραν για να οργανωθεί αυτός ο αγώνας.

Ακολουθούν οι διακρίσεις του ΝΟΧ ανά Πρωτάθλημα:

22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Κ1 Παίδων
Χρυσό μετάλλιο: Πανταζής Νικόλαος
Ασημένιο μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος
Χαλκινο μετάλλιο :Γκάβαλης Ιωάννης-Σταύρος
Συμμετείχε επίσης ο Πολίτης Βασίλειος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση.

Κ1 Εφήβων
Χρυσό μετάλλιο: Παντελίδης Αντώνιος
Ασημένιο μετάλλιο:Πανταζής Νικόλαος
Χαλκινο μετάλλιο :Ηλιάδης Ιούλιος
Συμμετείχε επίσης ο Πολίτης Βασίλειος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση, ο Γκάβαλης Ιωάννης την 5η και ο Φρυγανάς Βασίλειος την 6η

Κ1 Ανδρων
Χαλκινο μετάλλιο :Αρβανίτης Παναγιώτης
Συμμετείχε επίσης ο Παντελίδης Αντώνιος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση, ο Λαθουράς Γεώργιος την 5η, ο Ηλιάδης Ιούλιος την 8η,Ντοβολης Μ 10η, Πανταζής ν 11η, Φρυγανάς Β 12η, Τουλούμης Γ 13η, Μαντάς Θ 14η, Παππας Γ 15η.

C1 Εφήβων
Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος
Ασημένιο μετάλλιο: Κομνηνός Γρηγόριος

C1 Ανδρων
Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος
Ασημένιο μετάλλιο: Κομνηνός Γρηγόριος
Χαλκινο μετάλλιο: Παύλου Γεώργιος
Συμμετείχε επίσης ο Ηλιάδης Ιούλιος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση

Κ1 Γυναικών
Χρυσό μετάλλιο: Μώρου Γεωργία
Χαλκινο μετάλλιο :Κακαρά Στέλλα
Συμμετείχε επίσης η Βλάχου Ελπινίκη, η οποία κατέλαβε την 6η θέση και η Καμινάρη Ελευθερία την 8η

C1 Γυναικών
Χρυσό μετάλλιο: Μώρου Γεωργία
Ασημένιο μετάλλιο: Κακαρά Στέλλα
Χαλκινο μετάλλιο: Βλάχου Ελπινίκη

3xC1 Ανδρών
Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης-Κομνηνός-Παύλου

3xC1 Γυναικών
Χρυσό μετάλλιο: Μώρου-Κακαρά-Βλάχου

3xK1 Γυναικών
Χρυσό μετάλλιο: Μώρου-Κακαρά-Βλάχου

3xK1 Ανδρών
Χρυσό μετάλλιο: Ηλιάδης-Πανταζής -Παντελίδης

3xK1 Παίδων
Χρυσό μετάλλιο: Γκάβαλης-Πολίτης-Δερμάτης

17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης

C1 Παμπαίδων
Χρυσό μετάλλιο: Ζάχος Ιώαννης
Ασημένιο μετάλλιο: Μιμηγιάννης Ευστάθιος

C1 Προαγωνιστική Κοριτσιών
Χρυσό μετάλλιο: Κοτσιφή Ελενη
Ασημένιο μετάλλιο: Αδαμοπούλου Χαρίκλεια

Κ1 Παγκορασίδων
Χρυσό μετάλλιο:Τζίνη Παρασκευή
Ασημένιο μετάλλιο: Ρέλλια Γεωργία
Χαλκινο μετάλλιο: Γκίκα Γρανέτα

C1 Κορασίδων Αρχαρίων
Χρυσό μετάλλιο: Ορφανού Αντιγόνη

Κ1 Παίδων Αρχαρίων
Χρυσό μετάλλιο:Ζάχος Δημήτριος
Ασημένιο μετάλλιο: Καραμπάς Ηλίας
Χαλκινο μετάλλιο: Μούτουπας Κωνσταντίνος
Συμμετείχαν επίσης οι Πατέλης 4ος , Παρίκος 5ος, Πολίτης 6ος, Πάνος 7ος, Στασινόπουλος 8ος, Βεζύρης 10ος,
Γκίκας 11ος, Φραγκίσκος 12ος.

Κ1 Κορασίδων Αρχαρίων
Χρυσό μετάλλιο:Ορφανού Αντιγόνη
Ασημένιο μετάλλιο: Καλαμιώτη Δέσποινα

C1 Παιδων Αρχαρίων
Χρυσό μετάλλιο:Πατέλης Νικόλαος
Ασημένιο μετάλλιο: Ζάχος Δημήτριος
Χαλκινο μετάλλιο: Πάνος Ιωάννης
Συμμετείχε επίσης ο Βεζύρης Α και κατέλαβε την 4η θέση.

Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών
Χρυσό μετάλλιο:Ρουμελιώτης Βασίλειος
Ασημένιο μετάλλιο: Τέρρης Γεωργιος
Χαλκινο μετάλλιο: Καραμέρης Αθανασιος
Συμμετείχαν επίσης οι Αναγνώστου 4ος , Δήμου 5ος,Κομνηνάκης 6ος, Τσάλεζας 7ος.

C1 Παγκορασίδων
Χρυσό μετάλλιο:Τζίνη Παρασκευή
Ασημένιο μετάλλιο: Ρέλλια Γεωργία
Χαλκινο μετάλλιο: Γκίκα Γρανέτα

Κ1 Προαγωνιστική Κοριτσιών
Χρυσό μετάλλιο:Κοτσίφη Ελένη
Χαλκινο μετάλλιο: Κομνηνάκη Ιόλη

Κ1 Παμπάιδων
Χρυσό μετάλλιο:Ζάχος Ιωάννης
Ασημένιο μετάλλιο: Μπασιάκος Κων/νος
Χαλκινο μετάλλιο: Χουλιαράς Αλέξανδρος
Συμμετείχαν επίσης οι Αφράτης 4ος , Δόσκορης 5ος, Μιμηγιάννης 6ος, Καψιώχας 7ος.

3x Κ1 Παγκορασίδων
Χρυσό μετάλλιο: Ρέλλια-Τζίνη-Γκίκα

3x Κ1 Παίδων Αρχαρίων
Χρυσό μετάλλιο:Ζάχος Δ-Μουτουπας Κ-Πατελης Ν
Ασημένιο μετάλλιο: Παρίκος Ν-Καραμπας Λ-Πολίτης Α

3x Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών
Χρυσό μετάλλιο:Ρουμελιώτης -Τερρης- Καραμέρης

3x Κ1 Παμπαίδων
Χρυσό μετάλλιο:Μπασιάκος- Δόσκορης- Μιμηγιάννης

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές τους!

Ακολουθείστε μας στο Google News